Erkay İsmi Caiz Mi?

Çocuğa güzel ve hayırlı bir isim koymak anne-babaların en önemli sorumluluklarından biridir. Peki Erkay ismi konulur mu? Dinen uygun mu yoksa Erkay ismi yasak mı? Bu sayfada çocuğa Erkay ismi konulabilir mi ve İslam'a göre bunun bir sakıncası zarar var mı yada Erkay isminin dini (kurandaki) anlamı ve hükmü nedir gibi konulara yer vereceğiz. İlk olarak Erkay isminin genel özellikleri hakkında kısa ve öz hazırladığımız bir tabloyu sizlerin beğenisine sunmak istiyoruz. Bu tabloda merak ettiğiniz ismin anlamı, cinsiyeti ve kökeni gibi en genel özellikleri ile ilgili bilgiler yer almaktadır;

Özellik Değer
Erkay İsminin Cinsiyeti Erkek
Erkay İsminin Kökeni Türkçe
Erkay İsminin Anlamı Bu ismin anlamı konusunda ayrıntılı bilgi sahibi olan ziyaretçilerimiz bize ulaşabilirler.

Güncelleme: Ziyaretçimi tarafından verilen bilgiye göre: temiz güç, dürüst, kuvvet, temiz ve idareci gibi anlamlarla gelebilen bir isim.

Yorumu okumanızı tavsiye ediyoruz.
Erkay Kuranda Geçer mi? Hayır
Erkay ismi caizmidir?

Öncelikle çocuğa Erkay ismini koymadan önce dinen caiz olup olmadığı ve İslam'a uygun olup olmadığı ile ilgili böyle bir araştırmaya giriştiğiniz için sizi tebrik etmek istiyorum. Bu sizin sorumluluğunun bilincinde bir birey olduğunuzu gösterir. Peki o halde lafı daha fazla uzatıp, sizi de boşu boşuna meşgul etmeden sadete gelelim.

Acaba Çocuklara Erkay İsmini Koymak Caizmi? Konulabilir mi?

Evet, Erkay İsmi Caizdir. Dolayısıyla dinen yasaklı ve uygun olmayan isimler arasında yer almıyor.

Fakat çocuklara isim takılırken anlamın esas olduğunu asla aklınızdan çıkarmayın. Yani aklınızda yer etmiş ve çocuğa illa koymayı düşündüğünüz isim ne kadar popüler, modern ve çekici görünürse görünsün, ne anlama geldiğini iyice öğrendikten sonra eğer hayırlı bir isimse çocuğa bu adı verin...


Bu yazıda verilen Erkay isminin caiz olup olmadığı yönündeki bilginin doğruluğunu garanti etmiyoruz. Ama bu bilgilerin uzun süren kapsamlı incelemelerin ardından elde edildiğini de aklınızdan çıkarmayınız. Yani büyük olasılıkla burada sunulan bilgiler doğrudur. Ama yinede eğer yanlış olduğunu düşünüyorsanız, lütfen yorum yazarak bize bildiriniz. İnceleme yapıldıktan sonra, gerek görüldüğü takdirde düzeltme yapılacaktır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir